EN İYİ AŞK FİLMLERİ

0
13
en iyi aşk filmleri - the notebook

EN İYİ AŞK FİLMLERİ

Sinema tutkunları iyi bilir aşk filmleri seçmek sinemaseverler için biraz zordur.Birçok yapım aşk filmi adı altında altı boş hikayeleri önümüze sunarken benim unutamadığım çok kaliteli yapımlar da var.Sizin için unutulmayan aşk filmlerinden bir derleme yaptım.Patlamış mısırları hazırlayıp ,çaylar demlenmeden listeme göz atıp önce bir aşk filmi seçmelisiniz.

Sil Baştan / Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004)

Joel (Jim Carrey) ex aşkı Clementine’ın(Kate Winslet)geçirdikleri iki senelik ilişkilleriyle ilgili anılarını tıbbi bir operasyonla beyninden sildirdiğini duyar ve çok üzülür.Joe aynı işlemi kendi de yaptırmak için başvurur ve işlem sırasında ilişkisini baştan sona izlemeye başlar.Bu sırada çok farklı hisseder ve işlemi durdurma kararı alır…

Hayalet / Ghost (1990)

Efsanevi bir aşk filmleri örnek verirsek oda tabiki hayalet olacaktır.Birbirlerine ölümüne aşık iki sevgili (Patrick Swayze) ve Molly (Demi Moore) New York’ta birlikte yaşamaktadır.Bir akşam üstü Sam ve Molly birlikteyken bir grup serserinin saldırısına maruz kalırlar ve Sam öldürülür.Fakat dünyada bir hayalet olarak kalmaya devam eder ve sevgilisi Molly tehlikelerden uzak tutmaya çalışır.Molly’e bir medyum aracılığıyla ulaşır ve hikaye burada başlar. Film tam 7 tane ödül kazanmıştır.

Boş Ev / Bin Jip (2004)

Tatile çıkmış yada bir süre evlerinde bulunmayan insanların evlerine girip izinsizce orada yaşayan  Tae-suk, (Sung-hyuk Moon) kaldığı süre zarfında evde bulunan bozulmuş aletleri tamir eder. Ancak bu boş ev ziyaretlerinin birinde evde yalnız değildir.Film, Venedik Film Festivali’nde En İyi Yönetmen ödülünü aldı.

Henüz bitmedi en sevdiğim aşk filmleri yle devam ediyorum.

Not Defteri / (2004)

Yaşlı bir adamın günlüğünden yola çıkarak anlatılan bir aşk hikayesi! Hikaye ,40’lı yıllarda başlıyor.Ailesi ile tatile çıkan Allie (Rachel McAdams) ve orada yaşayan Noah’ın (Ryan Gosling) birbirinden hoşlanmasıyla devam ediyor. Aralarında  sınıfsal farklılıklar olmasına rağmen ilişki yaşayan çift hiçbir durumu umursamazlar.Fakat  II.Dünya Savaşının başlamasıyla ayrılmak zorunda kalırlar.Bu uzun hikayeyi merakla izleyeceksiniz. 

Not: Seni Seviyorum / P.S I Love You (2007)

Kocası Gerry’nin (Gerard Butler) ölümüyle dünyası başına yıkılan Holly (Hilary Swank) 30. Doğum gününde Gerry’den gelen pasta ve bant kaydı ile karşılaşır.Bunun devamında birçok not,mektup ve sürprizle karşılaşan Holly izleyen aylarda pek çok mektup ve sürpriz,ölen kocasından hayatına nasıl devam edebileceğini öğrenir.Aşk filmi deyince akla ilk gelecek filmlerden biri.

Titanik / Titanic (1997)

Aşk filmi deyince olmazsa olmazımız elbette Titanik…‘’Bu gemiyi kimse batıramaz’’ denen muhteşem yapım Titanic’in adındaki transatlantikte yaşanan ölümsüz bir aşk hikayesinden bahsediyor.Rose ve jack aşklarının dünya tarihindeki en büyük trajedilerden birine nasıl dönüştüğünü izliyoruz.Dünyada en çok izlenen aşk filmi diyebiliriz.En iyi film ve en iyi yönetmen de dahil olmak üzere 11 dalda ödül almıştır. Aşk filmleri nin zirvesininde bir yapımdır.

Kasımda Aşk Başkadır / Sweet November (2001)

Birbirinden çok farklı hayatlar süren Nelson Moss (KEANU REEVES) ve Sara Deever (CHARLIZE THERON) motorlu taşıtlar kısmında tanışır. Sara karşı cinsin olumlu yönlerini gören neşeli bir karakterken Nelson hayatını çalışmaya adamış bir adamdır. Kısa bir süre sonra aşık olan çift birlikte yaşamaya başlarlar.Fakat Sara kansere yakalanmıştır.İzlenilesi bir aşk filmi.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here