Başarıya giden yolda düşüncelerin rolü

Gelecekteki hayallerimizi önce zihnimizde kurarız.Ulaşmak istediğimiz hedefleri ilk zihnimizde inşa etmeye başlarız. Zihnimizdekiler düşündükçe detaylanır.Düşündüklerimiz zamanla hareketlerimizi etkiler ve hayallerimizi istemeye başlarız.Bu yüzden büyüklerimiz ‘’düşündüklerine dikkat et’’ derler.

Alemlerin yaratıcısı Allah (cc) ’’ben kulumun zannı üzereyim’’der kuran-ı kerimde.Yani nasıl düşünürseniz öyle olur der mealen.Düşündüklerimiz eğer olumluysa ve olumlu enerjiler yayıyorsak başımıza gelecek olanlarda hemen hemen bu minvalde olur.Ama hep olumsuz,hep kötüyü bekler ve bundan korkarsak maalesef gelecek de aynı olumsuzlukla şekillenmeye başlar.

Başarının yollarıyla alakalı yazılan kitaplar hep düşünce gücünün öneminden bahseder.Genelde yabancı yazarların kitaplarını incelediğimizde ‘’beyin gücü’’ ‘’düşünce gücü’’ ve ‘’zihin gücü’’ ne vurgu yapar.Hatta düşünce gücünü bize bir yaratıcı gibi sunar.Tabiki düşünce hiçbir şeyi yaratamaz ancak birçok şey de o düşünceye dayanır.Büyük bir geleceğe açılan kapılar büyük düşüncelerden geçer unutmayın.

Kişisel gelişim uzmanı yazar Dr.Schwartz şöyle bir tespitte bulunmuştur. Büyük bir şirketin yılda 10.000$ ödediği pozisyona başvuranların sayısı, 50.000$ ödediği pozisyona başvuranların sayısından on kat daha fazlaymış.Ne garip değil mi?İnsanların çoğu daha ucuz işlere başvuruyor. Yeteneklerinin farkında değil yada küçümsüyor.

kişisel gelişim kitapları - Başarıya giden yolda düşüncelerin rolü 

 

 

 

 

İşe girmek istediğinizde nasıl düşünüyorsunuz? Çoğu kimse ‘’Bir işim olsun da ne olursa olsun’’ düşüncesinde maalesef.Neden yüksek pozisyonları düşünmez yada kendi işimi kurayım ve yükseleyim düşüncesine girmez???Küçük düşünmek,düşündüğümüzün daha da alt seviyelerini yaşamamıza neden olabilir.ABD’nin Ohio Devlet Ünüversitesi’nden Tanya Chartrand’ın araştırmaları gösteriyor ki,geleceğimiz bilinçaltımızda unutup gittiğimiz hayallerimizle ve düşüncelerimizle şekillenir.

Çocuklukta oynadığımız oyunlara bakalım.Hep doktor olmak isteyen,doktorluğu tüm benliği ile isteyen çocuk mutlaka sağlıkla ilgili bir sektörde kariyerini şekillendirmiş ya da kuvvetle muhtemel doktor olmuştur.Oyunlarla yoğrulan hayaller bile gerçeğe dönüşebiliyorsa.Sizin yana yana,her gece hayalini tuğla tuğla inşa ettiğiniz başarınız neden gerçeğe dönüşmesin???Unutmayın düşüncelerimiz ve hayallerimiz tüm yaşantımızı etkiler….

 

Bonus:59 SANİYE Richard Wiseman

Sıradan kişisel gelişim kitaplarının kalıplarını unutun . Size formül değil direk reçeteniz olacak.Zaten kitap ağırlıklı olarak insanlar üzerinde yapılan araştırmalardan yola çıkarak gerçek hayatınızda size ilgilendirebilecek konulara vurgu yapıyor .

Mutlaka ama mutlaka bu kitabı okuyun !

Kitap 1353654 - Başarıya giden yolda düşüncelerin rolü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here