Detoks Nasıl Yapılır ?

0
16

Detoks Nasıl Yapılır

Detoks diye tabir ettiğimiz uygulama bir tür vücuttan ödemi, şişkinliği atmak için, besinlerin antioksidan özelliklerini kullanarak vücut temizliği olarak bilinir. Detoks ürünleri hepimizin bildiği üzere zengin doğada yetişen besinlerin içeriklerini bilmek ve doğru şekilde uygulamaktan geçiyor. 

Hangi besinler hangi özellikleriyle işe yarıyor?

Araştırmalar sonucu elde edilen bilgilere göre sarı renkteki meyve ve sebzeler bağışıklık güçlendirici olarak, yeşil renkli meyve sebzeler ise tamamen vücut temizleyici, kilo vermeye yardımcı besinler olarak özetlenmiştir. Kırmızı besinler ise hemen hemen bu görevleri görse de vücut direnci arttırdığı araştırmalar sonucu elde edilmiştir. Bu bilgiler dâhilinde yeşil renkteki besinleri çok tüketmek vücutta toksin atma gibi işlevlere yardım edecektir.

Peki detoks nasıl yapılır ?

Detoks suyu hazırlamak için birçok seçenek bulunmakta. Hepimizin bildiği gibi limonu hayatımızın her alanında çıkarmak mümkün değil. Aksine çıkarmamak daha akıllıca olur. Limon ile hangi sebze meyve bir araya gelse mucizeler oluşuyor. İlk tarifimiz basit bir detoks suyu olacak fakat etkileri yüksek tabiki.

Bir tutam maydonoz, yarım dilim limon ve bir adet salatalık. Yıkanmış olarak karıştırıcı makinamızdan hepsini geçirip ince ince kıyılmasını sağlıyoruz ve bu detoks suyunu yarım litre normal içme suyu ile karıştırdığımızda hazır oluyor. Gün içerisinde istediğimiz kadar içebiliyoruz.

Diğer bir tarif ise besinleri parçalamadan su içerisinde bekleterek hazırlanıyor. Bir litre suyun bulunduğu cam şişenin içerisine nane yaprakları, maydonoz yaprakları, limon dilimlerini ekliyoruz bir gün bekledikten sonra tüketebiliyoruz.

Damat tadınıza göre bu tarifler zenginleşiyor limon ve çilek dilimleriyle bekletilen suda detoks çeşitleri arasında yer alıyor. Dilerseniz bu tariflerdeki besinleri istediğinize göre seçip detoks suyunuzu kendiniz yapabiliyorsunuz. Dilerseniz bu suların içine kabuk tarçında ekleyip detoks gücünü dehada arttırabilirsiniz.

BONUS: DETOKS TARİFLERİ VİDEOSU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here