Instagram’da Ürün Satışı

0
11
Instagram'da Ürün Satışı

27

Instagram’da Ürün Satmak

 

           Instagramın popüler olmasından dolayı kullanıcılar vakitlerinin büyük bir kısmını bu uygulamada fotoğraflara ve hikayelere bakarak geçirmektedir. Böyle bir platformda bir Instagram hesabını satış için kullanabilmek için farkındalık gerekmektedir. Öncelikle satılacak ürünlerin profesyonel fotoğraflarının çekilmesi ve insanların bu ürüne ilk kez baktıkları andaki izlenimlerinin iyi olması gerekmektedir. Bunun için büyük internet mağazalarındaki ürün fotoğrafı çekimlerine bakmak ve bunları analiz etmek gerekmektedir. Ürünlerin fotoğrafları fotoğrafa yansıtıldıktan sonra fiyatlar kısa bir etiketle ve profesyonel bir yazı tipi ile fotoğrafa yapıştırılmalıdır. Bu ürünler bu şekilde mağaza vitrini gibi dizayn edildikten sonra farkındalık yaratmaya başlayabilirsiniz.

Fotoğraf eklemede bir diğer nokta hangi saatlerde paylaşım yaptığınızdır.Google’a “ instagram en çok giriş yapılan saatler “ yazarsanız o saatlerde ürün fotoğrafı paylaşmaya özen gösterin.Yoksa az girilen saatlerde yapılan paylaşımlarda daha düşün beğeni ve daha az kitleye ulaşabilirsiniz.

 

Farkındalık Yaratmak ve Avantajlar

 

           Farkındalık yaratmak için iyi bir kullanıcı adı ve güvenilir bilgiler hesaba yazılmalıdır. Varsa internet sitesini eklemeniz hem  sitenizine girişler artar hemde güvenirlik artar.Ayrıca yaratılacak hashtaglar da farkındalık için önemlidir. Bir sonbahar kıyafetine yazdığınız #sonbahar ve #autumn seçenekleri bu ürünün fark edilmesini ve görünürlüğünü artıracaktır. Instagram internet sitesi için domain hesabı fiyatı ödenmediği gibi tasarımı açısından da sade ve kullanışlı olduğu için vitrin camı gibi gözükecektir. Ayrıca buradan satılan ürünler için herhangi bir ek ücret ödenmeyecektir.

Ayrıca moda sitelerinde  takip , beğeni , yorum  yapılabilir ama tabi çok abartmayın instagramın belli limitleri vardır.Günlerce hesabınız bunlardan men edilebilir. Bizim tavsiyemiz eğer butik bir mağazanız varsa kesinlikle İnstagram danışmanlık şirketi ile çalışmalısınız. Örneğin kendim instagram adresinden bebek ayakkabısı satıyorum. instagram danışmanlık şirketi ile çalışınca aylık 50- 70 satıştan 300 e kadar çıktı.Şimdi tabi abonesiyim aylık ücretleri 250 tl ama tabi kat be kat parasını çıkartıyor.Ayrıca ayda 3- 7 bin arası takipçide geliyor. İstek gelirse mail atabilirim burada reklam yapmıyorum çünkü 🙂 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here