Kilo Almak İçin Ne Yapmalı

0
12
kilo almak
Kilo Almak İçin Ne Yapmalı

  Bir çok insan zayıflama için çaba gösterse de, tam aksine kilo almak isteyen kişi sayısı da oldukça fazladır. Zira kilo almak, kilo vermek kadar dikkat ve özveri gerektiren bir husus olarak temel bir gereksinim olmuştur. Kilo almak isteyen birinin, bu eylemi sağlıklı yöntemlere başvurarak yapması gerekir. Aksi halde telafisi zor olan bir çok sağlık problemi ile karşı karşıya kalmak da ihtimal dahilindedir.

Sağlıklı Kilo Almak İçin Yapılması Gerekenler

Hızlı ama sağlıklı kilo almak için birçok alternatif yöntem bulunmaktadır. Bunların en başında, gün içerisinde harcanan kaloriden daha fazlasını almaya özen göstermek. Çok hareket az kalori, az hareket çok kalori manasını taşır. Bu nedenle ne kadar az hareket edilirse kalori harcaması da o kadar az olacaktır. Günlük yaşam aktiviteleri ile yaşam tarzını ve günlük beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi ile 1000 kalori kazanç sağlanarak haftalık en az 1 kilo almak mümkündür. 1000 kalorinin 1 kiloya denk geldiği düşünüldüğünde, kişinin bir hedef belirleyerek her gün en az 500 kalori alması gerektiğine inanmalıdır. Kilo alma hızı kişinin, metabolizmasına ve vücut özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle konu hakkında önce uzman bir hekimin görüşü alınarak, belirlenen yöntemlerin denenmesinde fayda vardır. Temel mantık, hareket yetisinin az, alınan kalorinin fazla olmasında yatmaktadır.

Sağlıklı Kilo Alma Yöntemleri Nelerdir?

Bir çok kişi kilo almak isterken abur cubur, hamur işi tüketmektedirler. Bu gıdaları tüketerek kilo almak mümkündür ancak sağlıklı kilo alma kavramına uymamaktadır. Bu yüzden kilo almak isteyen birinin, sağlığını tehdit edecek tüm besinlerden uzak durarak, tamamen sağlıklı yöntemlere başvurması gerekmektedir. Bu açıdan bakıldığında yapılacak en önemli husus öğün sayısını artırmak olmalıdır. Günde 2 öğün beslenen birinin kilo alması beklenemez. Bu yüzden günlük öğün sayısının en az 4 olması gerekir. Vücut geliştirme egzersizleri de kilo alımında başvurulan yöntemlerdendir. Eğer bir beslenme programı hazırlanacaksa karbonhidrat içerikli değil, tamamen sağlıklı olan yağ ve protein içeren besinler tüketilmelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here