Yağ Yakan Besinler Ve Baharatlar

0
10
Yağ Yakan Besinler Ve Baharatlar
Yağ Yakan Besinler Ve Baharatlar

Zayıflamak için günlük alınan kalori yakılan kalorinin 500 – 700 kalori altında olmalıdır. Eğer bu orantı sabitlenirse haftada 1 kiloya kadar verebilirsiniz. Zayıflama hemen  bir anda olabilecek bir şey değildir. Çok hızlı zayıflamak size zarar verir. Zayıflamak için ek tüketilen gıdalara sihir gözüyle bakılmamalı, tek başına zayıflamayı sağlayacağı düşünülmemelidir. Egzersiz yapmadan zayıflama mümkün değildir. Yiyecek miktarını azaltmadan egzersiz yaparak zayıflamak mümkündür ama egzersiz yapmadan yiyecek miktarını azaltarak zayıflamak mümkün değildir. Yeterli gıdayı alamadığınızda başka metabolik sorunlar olacaktır.

Bazı yiyecekler içerdikleri şeyler sebebiyle yağ yakımında daha etkilidir. Önce de söylediğimiz gibi yiyecekler tek başına etkili olmaz ama büyük ölçüde yararı olur. Kilo vermeye yararlı besinlerin en önemli özelliği tok tutmalarıdır. Tok tutan besinler tok hissetmenizi sağlayarak daha az yemenizi ve dolayısıyla da kilo vermenizi sağlar.

Yoğurt

Yarattığı tokluk hissi ve yağ yakmayı hızlandırması sebebiyle zayıflama serüveninde mutlaka tüketmenizi öneririz.

Yumurta

Tam bir protein deposudur. 2 güne 1 tam pişmiş halde tüketmenizde fayda vardır.

Tarçın

Çay gibi demlenerek içilen çubuk  tarçının kilo vermede etkili olması kan şekerini düzenlemesindendir. Günde 2 fincan tüketebilirsiniz.

Zencefil

Damarlarının genişlemesini ve metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur. Yemeklerinizde ya da yoğurtla birlikte tüketebilirsiniz.

Yeşil çay

E vitamini açısından çok zengindir. Metabolizmayı hızlandırır, kanserden korur ve cildi güzelleştirir. Günde 2 fincan tüketebilirsiniz. Yeşil çay ve tarçını aynı anda tüketmenizde bir sakınca yoktur.

Yulaf ezmesi, keten tohumu, portakal, limon, sirke, somon, sarımsak, süt, brokoli, zeytinyağı, lahana gibi besinleri düzenli tüketmeniz zayıflamanızda oldukça yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here