BAŞ AĞRISINA NE İYİ GELİR?

0
8
baş ağrısı

Global dünyanın bize getirdiği en büyük sorunlardan bir tanesi stres ve devamında buna bağlı olarak baş ağrısı problemidir.

Peki nasıl olacak,baş ağrısı problemine ne iyi gelir?

Doğal ve işe yarar yöntemlerle baş ağrısına çözüm bulmak mümkün mü?Sizler için bir araştırma yaptık ve baş ağrısından kurtulmanın bazı yöntemleri üzerine bilgiler derledik.Dikkat! Bu yazı çok işinize yarayacak.

Baş ağrıları sinir bozucu derecede, yaşam kalitenizi düşürecek kadar şiddetli olabilir.Ya da hafif hafif sık sık sizi rahatsız edebilir.Bu tip baş ağrıları iş ve özel hayatı olumsuz yönde etkiler.Baş ağrısı yaşayan kişi sağlık koşullarını iyileştirmeli baş ağrısına yol açan yada tetikleyen faktörleri tanımlayabilmelidir.Zayıf boyun kasları da baş ağrılarına yol açar.

Boynunuzu güçlendirerek,bilgisayar başında daha az zaman geçirerek koşullarınızı iyileştirmeniz ağrılarınıza çare olacaktır.

Yürüyüş,yüzme,bisiklete binme,yoga,jimnastik gibi sizi terleten aktiviteler vücuttaki endorfini arttırarak ağrı kesici görevi görecek ve sizi rahatlatacaktır.Diğer basit yöntemler de eminim yol gösterecektir.

Öncelikle başınızın yavaş yavaş ağrıyacağını sezmeye başladınız,hemen bir fincan kahve yapıp için.Ağrı artmayacak ve sizi rahatlatacaktır.Lavanta yağıda baş ağrısına ve kişinin rahatlamasına iyi gelir.Başınız ağrımaya başladığında şakaklarınızı lavanta yağıyla ovup ferahlayabilirsiniz.

Strese bağlı baş ağrılarında hemen ilaca başvurmamalı doğal yollarla ağrıdan kurtulmanın yollarını bulmalısınız.Baş ağrısı geldiğinde sessiz ve karanlık bir odada biraz dinlenmek size iyi gelecektir.Yine strese bağlı ağrılarda açık havada yürüyüş yapmak,temiz havayı teneffüs etmek baş ağrınızın azalmasına yardımcı olacaktır.Şakaklardan alına doğru yapılan masaj baş ağrısını azaltmaya yardımcı olur.Baş ağrınıza iyi gelecek yöntemlerden biride kan akışını hızlandırmaktır.Sıcak duşa girip, duş sonrası ayaklarınızı soğuk suya tutup kan akışınızı hızlandırabilirsiniz.Duş alamayacak bir ortamdaysanız aynı yöntemi ayak banyosu yaparak uygulayabilir ağrınızın azalmasını sağlayabilirsiniz.Tansiyon dengenizi bozmayacak bitkisel rahatlatıcı bazı çaylarla baş ağrınızı geçirmeye çalışabilirsiniz.(papatya çayı gibi)Elbette sağlık kuruluşlarından yardım alarak ve doktorunuza danışıp ağrı kesici kullanarak ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.Biz sizler için basit ve doğal yöntemlerden bahsetmeye çalıştık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here