En güzel kapı süsleri

0
12

En güzel kapı süsleri

Dekorasyon deyince evimizin ve ofisimizin tüm ayrıntıları gelmeli akla. Odamızı dekore ettik. Yada holümüzü yeniledik. Genelde en çok unutulan ayrıntı hep kapı süsleri oluyor. Evinizi detaylandıran, güzelleştiren ve süsleyen en mühim tasarım ürünlerden biri de kapı süsüdür.Evin dış kapısına yada oda kapısına astığımız kapı süslerini dekorasyon mağazalarından , instagram dan satın alabilir, ya da evde kendi el becerimiz ve imkanlarımızla çok farklı kapı süsleri tasarlayabiliriz. Bazen aradığımız tasarım hiçbir mağazada olmaz veya aradığımız renklerde bir uyum yakalayamayız. O zaman kolları sıvayıp ruhumuzu yansıtan, yaparken zevk alacağımız hatta belki de yeni bir hobi sahibi olabileceğimiz kapı süsleri tasarlayabiliriz.

Ülkemizde son yıllarda birçok ev hanımı el becerisine güvenip, kapı süsü tasarlamayı bir pazar haline getirdiler. İnternette her türden ,her bütçeye uygun kapı süsü hazırlayabilmek için birçok video mevcut .Bu videolarda ayrıntılı şekilde anlatımlar olduğu gibi birçok tarzda da fikirler var .Başka bir yazımızda bu konuya değineceğiz. Kapı süsü seçerken nelere dikkat etmeliyiz,her eve yada her odaya kapı süsü asılır mı? Kapı süsü sadece bebek doğumu,sünnet,mevlüt ve benzeri özel günlerde mi kullanılır? Elbette hayır. Kapı süsleri dış kapıda da iç kapılarda da oldukça hoş durur. Nasıl bir kapı süsünü nasıl kapılara asmalıyız sorusuna gelince;

Kapı süsümüzü dizayn ederken renk seçimine önem vermeliyiz. Kapı süsünü asacağımız kapı ile tasarım, kontrast bir renk oluşturmalı. Eğer tasarım, kapımıza yakın renklerdeyse kapı süsü kendini göstermeyecek ve kapının üzerinde kaybolacaktır. Şimdi hoşunuza gidebilecek, size fikir verecek kapı süslerini inceleyelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here