EN İYİ KOMEDİ FİLMLERİ

0
9
Easy A (2010)

EN İYİ KOMEDİ FİLMLERİ

Merhaba sevgili sinemaseverler.Bir önceki yazımda izlenilesi aşk filmlerinden bahsetmiştim.Şimdi de en iyi komedi filmlerinden bir kuple sunacağım size.Kahkaha atmaktan gözlerinizden yaş gelecek bir liste sizleri bekliyor.Unutmadan ekleyeyim,listemde Kemal Sunal filmleri yok çünkü ustanın tüm filmleri zaten her daim top 100 de.Size yabancı filmlerden en favorileri seçtim.Bakmadan film keyfi yapmayın.

 

Benden Bu Kadar As Good as It Gets - EN İYİ KOMEDİ FİLMLERİ
Benden Bu Kadar As Good as It Gets

Benden Bu Kadar / As Good as It Gets (1997)

Melvin Udall çok zor biridir.İyi bir yazar ve Obsesif kompulsif olan Udall,korkuları yüzünden tikli hareketler yapmakta siyahlardan ve yahudilerden hoşlanmamaktadır hatta bu ayrımcılığını da gizlemez.Melvin’in eşcinsel bir komşusu vardır ve birgün saldırıya uğrayıp hastaneye kaldırılır.Ona yardım etmek zorunda kalan Melvin’in hayatı tamamen değişir.

 

Evde Tek Başına Home Alone - EN İYİ KOMEDİ FİLMLERİEvde Tek Başına / Home Alone (1990)

Kevin,yılbaşı tatile için Fransa’ya giden ailesi tarafından maalesef evde unutulur.Sabah uyandığında evde yalnız olduğunu farkeden Kevin, evini mahalledeki tüm evleri soyan iki aptal hırsızdan korumak zorundadır.Çocukluğumuzun bu mükemmel komedi filmi çok beğenildiği için serisi de çekilmiştir.

Salak ile Avanak Dumb Dumber - EN İYİ KOMEDİ FİLMLERİSalak ile Avanak / Dumb & Dumber (1994)

Llyod Christmas ve Harry Dunne pis,paspal ve son derece dağınık bir evde yaşayan,hiçbir işte dikiş tutturamayan iki arkadaştır. Llyod Rhode özel şöförlük yaparken zengin ve hoş bir kadın olan Mary Swanson’a aşık olur. Mary’i hava alanına bırakırken Mary bir çanta unutur ve Llyod onu Mar’e teslim etmeyi kafasına koyar.umuduyla çantasını ona geri götürmeyi kafasına koyar.
İkili çantayı teslim etmek için yola koyulurlar fakat bilmedikleri bir şey vardır.Çantanın içi para doludur ve Mary çantayı kocasının hayatını kurtarmak için fidye olarak bırakmıştır.

Liseli Polisler 1 ve 2 / 21 Jump Street ve 22 Jump Street (2012-2014)a3328 150x150 - EN İYİ KOMEDİ FİLMLERİ

Polis kolejinden mezun olan iki arkadaş, Schmidt ve Jenko gizli görev olarak bir Liseye stajyer polis olarak başlarlar.Buradaki görevleri liselileri uyuşturucu ve alkolden kurtarmaktır.Fakat bu sırada lise yıllarına dönmenin büyüsüne kapılıp çeşitli olaylar yaşarlar.Yine son yıllarda izleyebileceğiniz iyi komedi filmlerinden birtanesi…

en iyi komedi filmleri min 150x150 - EN İYİ KOMEDİ FİLMLERİ
Easy A (2010)

Adı Çıkmış / Easy A (2010)

Lisede sıradan,sade bir talebe olan Olive için herkesi meraklandıran bir söylenti yayılır. Dedikodulara göre bekaretini kaybetmiştir. Olive durumu açıklamak için elinden geleni yapsa da kimse ona inanmaz ve o hayatının mahvolduğunu düşünmeye başlar.Halbuki bu dedikodu sayesinde Olive okulun en popüler kızı olmuştur.

 

Amerikan Pastası / American Pie (1999)poster 150x150 - EN İYİ KOMEDİ FİLMLERİ

Dört tane ezik lise öğrencisi bu yaşlarına kadar kimseyle beraber olmamışlardır. Bu dört arkadaş mezuniyet gecesine kadar bu durumu değiştirmek için iddaya girerler.Artık onlar için biriyle birlikte olabilmek sadece maddi yönden bir zorluk değil,psikolojik olarak bir baskıdır üzerlerinde ve olaylar başlar.2000 li yıllarda serisi çekilen film,son zamanların iyi komedi filmlerinden.

 Meet the Parents 150x150 - EN İYİ KOMEDİ FİLMLERİZor Baba / Meet the Parents (2000)

Hemşirelik yaparak hayatına devam eden Greg uzun zamandır beraber olduğu sevgilisi Pam’e evlenme teklif etmeye hazırlanıyordur.Fakat ortada büyük bir sorun vardır.eski CIA ajanı olan Pam’in babası.Zor bir adam olan babayı ikna çabaları beraberinde bu son yılların en iyi komedi filmini bizlere izlettiriyor.

 Müthiş Dadı (1993)

Daniel ve Miranda’nın evlilikleri Daniel’in hiç istememesine rağmen biter.Çocukların mahkeme tarafından anneye verilmesinden sonra Daniel çocuklarından ayrı kalmamak için dadı kılığına girerek evine geri döner ve olaylar başlar.90’lı yılların en iyi komedi filmlerinden biri daha.Daha uzun yıllar keyifle izlenebilir.

Yırtık Rahibe / Sister Act (1992)

Vegas’ta şarkıcılık yaparak hayatını sürdüren Delores, bir cinayete tanık olur ve polisler tarafından gizlenebilmesi için manastıra yerleştirilir.Fakat buradaki başrahibe ona pek güvenmez,diğer rahibeleride kötü etkileyeceğini düşünür.Delores manastır korosunu yenileyip başarılı bir hale getirince göze girer ve tv.lere çıkar.Böylelikle yeri belli olur ve kovalamaca başlar…Yine 90 lı yıllarda gizlenmesi için manastıra gönderirler. Başrahibe ona hiç güvenki en iyi komedi filmlerinden birtanesi hala zevkle izlenebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here