Erkek Bebek isimleri

0
12
erkek bebek isimleri

 

Anne babaları daha bebek sahibi olmadan heyecanlandırmaya başlar isim koymak.Hatta bizler çocukken bile’’Çocuğum olursa şu ismi koyacağım,bu ismi koyacağım’’diye hayal kurarız.Çocuğunuza ister modern isterseniz de klasik bir isim koyun fakat mutlaka anlamını araştırıp koyun.

İşte size 2018 yılında erkek çocuklara koyulabilecek en güzel isimler ve anlamları.

Bera:Faziletli olan,Seçkin olma vasfına sahip,Olgunluk timsali anlamlarını taşır.Arapça kökenli bir isimdir.Üniseks kullanılır ve ülkemizde nadir koyulan isimlerdendir.

Cihangir:Dünyanın büyük bir kısmını savaşarak ele geçiren kimse.Osmanlı padişahlarına takılan sıfat.Farsça kökenli bir isimdir.Ülkemizde son yıllarda sıklıkla kullanılır.

Ayvaz:Ayvaz isminin birçok anlamı vardır.Koca ,erkek,eş anlamlarının yanı sıra eskiden gemilerde çalışan cerrah yardımcısı anlamını taşır.Ayrıca Köroğlu destanında bir kahramanın adıdır.Arapça kökenli bir isim olup son yıllarda ülkemizde kullanılmaya başlamıştır.

Doruk:Dağların en yüksek yeri,zirve.Heyecan,aşk,sevinç gibi duygularda varılan en üst nokta.En uç yer anlamlarını taşır.Doruk ismi Türkçe kökenli olup ülkemizde son yıllarda erkek bebeklere konulmaşa başlanmıştır.

Ediz:Büyük,yüce, yüksek yerlere gelmiş kimse.Türkçe kökenli bir isimdir,kuranda geçmez.Ülkemizde yıllardır kullanılıp hiç modası geçmeyen bir isimdir.

Pamir:Orta Asyada,lalenin anavatanı olan ve Himalayaları kuzey bölümünü oluşturan sıradağların adıdır.Türkçe kökenli bir isim olup son yıllarda ülkemizde çok revaçtadır.

Yamaç:Dağın herhangi bir yanı,yana gelmek yakın anlamlarında oaln bu isim.Ülkemizde son yıllarda sık kullnılmaktadır.Türkçe kökenli olup kuranda geçmemektedir.

Demir:Kullanım alanı büyük mavimsi renklerde esmer bir maden.Demir ismi Türkçe kökenli bir isim olup kuranda geçmemektedir.

Yankı:Ses yansıması,sesin bir yere çarpıp geri dönmesi anlamlarını taşır.Türkçe kökenli üniseks bir isimdir.

Pars:Kedigiller cinsinden 4 büyük kediden biridir.Panter anlamına da gelir.Türkçe kökenli bir isim olup kuranda geçmemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here