İstanbul’da Tesettürlüler nerelerden alışveriş yapar ???

0
46
İstanbul’da Tesettürlüler nerelerden alışveriş yapar ???

İstanbul’da Tesettürlüler nerelerden alışveriş yapar ???

Aslında alışveriş rehberi yazmak zordur.Her okur İstanbul da yaşamıyor elbette.Ama modanın kalbide ülkemiz için İstanbul da atıyor.Dolayısıyla Türkiye’nin heryerinden alışverişe İstanbul’a geliniyor.Bu yazımda size tesettürlü hanımların İstanbul’da nerelere gidebileceğini yazacağım.

Öncelikle tesettürün merkez ilçelerinden Fatih’i inceleyelim.Avrupa yakasında bulunan Fatih, ulaşım olarak İstanbul’un her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek bir ilçe. Fevzipaşa caddesi Fatih’in en işlek,en kalabalık caddesi.tesettüre yön veren tüm  markaların mağazaları mevcut. Bunun yanısıra birçok butik de aynı cadde üzerinde.Seçkin ayakkabı marka ve mağazaları da görülmeye değer.

Fatih deyince akla ilk gelen şeylerden biride yüzlerce gelinlikçinin bulunması.Çeyizlik tüm ihtiyaçlarınızı fazla yorulmadan tek bir yerden alabilirsiniz. Caddeyi takip eden ara sokaklara girdikçe çok fazla feraceci ve hac malzemeleri satan mağazalara rastlamak mümkün.Yine caddeyi takip eden iç sokaklarda şal ve eşarp mağazaları sıklıkta.

Gelelim bir diğer tesettür modası merkezlerinden Ümraniye’ye. Anadolu yakasında bulunan İlçe’ye ulaşım her noktadan kolay. Alemdağ caddesinde aramış olduğunuz her türlü marka ve mağazayı bulabilirsiniz.Burda da çeyizlik,gelinlik,nişanlık alışverişleriniz için çok fazla alternatifiniz var.Ümraniye açıkhava bir AVM ayarında.İhtiyaç duyduğunuz ayrıntılara, büyük uzun bir cadde üzerinde temiz hava alarak hatta şık kafelerde kahve molası vererek ulaşabilirsiniz.Çok fazla güzellik merkezi ve kuaförde bu cadde de hizmet vermektedir.Evlilik arefesindeki çiftlerin uğrak noktası olduğundan kuyum alışverişleriniz içinde onlarca mücevherat firması bu cadde üzerinde mağazalarını işletmektedir.

Yukarıda bahsettiğim iki semtte her bütçeye uygun alışveriş yapabilir,yeme içme için birçok lezzeti deneyebilirsiniz.Bir sonraki yazımda sizlere Nişantaşı’nda ne nereden alınır bahsedeceğim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here