Kadife elbise ve kıyafetler

0
22

KADİFE DOSYASI AÇIYORUZ

Merhaba sevgili moda tutkunları bir önceki yazımızda kadifeler ve piliseler üzerinde duracağımızdan bahsetmiştik.

Gelgelelim kadifenin geçmişine.Sultanlara dahi elbise olmuş kadife kumaş asil,ışıl ışıl duruşuyla her dönemde modacıların gözdesi olmuştur.2016 kışından itibaren hayatımıza pantolonlarla bir dejavu yaşatan kadifeyi bu kış her türlü giysinin kumaşı olarak görüyoruz.

Kadife elbiseler, mantolar, etekler, ceketler hatta çizmeler….Kışın sıcacık vücudu saran kadife elbiseler hem özel günlerde hem de günlük şıklıkta oldukça öne çıkıyor.

kadife trendi sokak stili 23 min - Kadife elbise ve kıyafetlerFakat kadifeyi her kadın kullanabilir mi?

Maalesef… kadife, vücut kusurlarını örtmeyen bir kumaş olduğundan bana göre oldukça zayıf bayanların kullanabileceği bir tür.Kadife elbise ve etek giyen bayanlar dikkat!!
Pantolon,ceket ve manto için aynı şeyi söylemiyorum. Jeanle, kumaş pantolonla,yada bir elbisenin üzerine alacağınız kadife ceket oldukça basic bir kombin yapmanıza yardımcı olacaktır.Göz alıcı renklerden dikilmiş bol paça kadife pantolonlar iddialı görünmenizi sağlıyor.Üzerine daha sakin ve soft renklerde kazaklarla ve sade birkaç takı ile kombinleyebilir ve tarzınıza farklılık katabilirsiniz.

Kadife kumaşın asaleti ayakkabılarada yansıyınca en basit kombin bile stilinize farklılık katıyor bence. Örneğin dar bir jean üzerine kısa salaş bir ceketle ve gri parlak kadife bootiler bakışları ayakklarınıza yöneltecektir.

Son birkaç yıldır alt üst takım giyme modası kadifelerde de öne çıkıyor. EĞER OFİSİNİZDE ŞIK VE BİR O KADAR DA RAHATLIĞA ÖNEM VERİYORSANIZ ceket pantolon kadife takımlar tam sizin için.Altına maskülen oxford bir ayakkabıyla ofis şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.Nostaljik bir görünümü olan kadife parçaları modern tasarımlarla birleştirerek zarif sonuçlar alabilirsiniz.

Bol modalı günler…

2017 kadife pantolon oxford ayakkabı min - Kadife elbise ve kıyafetlerkadife kıyafetler 1 600x400 min - Kadife elbise ve kıyafetlerkadife kıyafet kombinleri min - Kadife elbise ve kıyafetler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here