KAN GRUBUNA GÖRE BESLENME

0
12

KAN GRUBUNA GÖRE BESLENME

Son yıllarda daha fit kalma ve kilo vermek için yeni bir trend var.Kan grubuna göre beslenme.Bu beslenme şekli aslında şöyle şekillenmiş;Yiyip içtiklerimiz,fit bir vücuda sahip olmamız,sağlığımız ve kan grubumuz arasında değişik bir bağlantı var.Yani kan grubuna göre beslendiğimizde daha sağlıklı ve daha ince görünebiliriz.Kan grubuna göre beslenme tezini ilk defa Dr.Peter d’Adamo ortaya çıkartmıştır.1996 yılında bu konuyla ilgili bir kitap yazmış ve kan grubuna göre beslenme ile ilgili pek çok araştırmanın yapılmasının önünü açmıştır.

Dr.Peter d’Adamo kitabında;eğer kan grubunuza göre beslenirseniz pek çok hastalıktan korunabilir,çok sağlıklı olabilir ve sürekli istediğiniz kiloda kalabilirsiniz.

Sizin için bu kitabı inceleyip çeşitli bilgiler vereceğiz.

KAN GRUBU A OLAN KİŞİLER

Kan grubu A olan kişiler bol sebze ve meyve tüketmelidir.Kan grubu A olan kişiler yağlı yiyeceklerden uzak durmalı, karbonhidrat ağırlıklı beslenmelidir.A grubu kanı öteki kan gruplarına göre kalındır ve bu kişilerin bağışıklık sistemleri zayıftır.Kan grubu A olan kişilerde kanser,kalp yetmezliği ve diyabet rahatsızlıkları görülme riski daha yüksektir.

KAN GRUBU B OLAN KİŞİLER

Kan grubu B olan kişiler bol meyve sebze,tahıllar,tüm balıklar,tüm süt ürünleri ve etten(dana) oluşan bir beslenme programı ile sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam edebilirler.

KAN GRUBU AB OLAN KİŞİLER

Bu kişiler vejeteryan bir yaşantıyı seçmelilerdir.Balık,dana eti,sütten elde edilen tüm ürünleri sınırlı olarak tüketmelilerdir.

KAN GRUBU 0 OLAN KİŞİLER

Bu kan grubuna sahip kişiler protein olarak kuvvetli,karbonhidratlar yönünden ise zayıf beslenmelidir.Buğday ve kepek içeren gıdalar,süt ve sütten imal ürünleri sınırlı miktarda yiyebilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here