KIŞ Aylarında Parfüm Seçimleri

0
22

İçerik

KIŞ Aylarında Parfüm Seçimleri

Parfüm;mevsim,mekan,saat tanımaksızın kullandığımız koku bileşenidir aslında.Biz kadınlar yüzyıllar öncesinden güzel kokmanın türlü türlü yollarını aramış ve mutlaka bulmuşuzdur.Her daim parfüm kadınlarda çekiciliğin baş kahramanı olmuştur.Öyle kokular vardır ki kişiyi hatırlamasanız da kokusu beynimize kazınır.Ne kadar isteğe bağlıda olsa bazen mevsimlere göre parfüm değiştirmek şıklığı tamamlamamıza yardımcı olur.

Dolce&Gabanna Intense
Dolce&Gabanna Intense

Parfüm seçerken nelere dikkat etmeliyiz

Parfüm seçerken cildimizin temiz olması gerekmektedir.Mutlaka parfüm cilde sıkılarak bir süre beklendikten sonra karar verilmelidir ve aynı anda üçten fazla parfüm denenmemelidir. Doğru parfümü seçmek için cilt tipine dikkat edilmeli ve parfüm ile ilgili birkaç temel bilgiyi bilmek gerekmektedir.

Kışın Tercih Edilen Parfüm Kokuları

Kış aylarında hava çok soğuk olduğundan parfüm kokuları daha hızlı bir şekilde yok olup uçmaktadırlar. Bu yüzden kış aylarında soft ve hafif kokular yerine daha odunsu ve baharatlı kokular tercih edilmelidir. Kış aylarında, yazın kullanılan hafif,fresh parfümler yerlerini daha ağır ve oryantal içeriğe sahip parfümlere bırakmaktadır. Bu sebeple kışın tercih edeceğimiz parfümlerde daha fazla alkol oranı olmalıdır. Kış aylarında genel olarak amber, tarçın, misk, vanilya, balkabağı, ağaçsı ve baharatlı kokular tercih edilmektedir. Bu kokular daha yoğun ve egzotiktir. Kullanılan parfümler gidilecek yer ve mekanlara göre de mutlaka değişiklik göstermelidir. Günlük kullanımda çok ağır kokular tercih edilmemelidir. Bu kokular özel bir yere gidilmedikçe fazla iddialı ve yoğun oldukları için gün içerisinde rahatsız edebilir. Bu yüzden doğru yerde ve zamanda doğru parfüm kullanmak önemlidir.

 

Dolce&Gabanna Intense
Dolce&Gabanna Intense

Doğru parfüm kullanımı sadece kişisel özelliklere ve beklentilere bağlı değildir. Zaman ve mekan da belirleyici olmalıdır. Size çok yakışan bir parfüm de olsa, doğru zamanda kullanmamanız veya fazla sürmeniz sizi beklediğiniz sonuçtan uzaklaştırabilir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here