Kız Çocuk İsimleri

0
12
Kız Çocuk İsimleri

Kız Çocuk İsimleri

Uzun zamandır hayalini kurduğunuz mucize gerçekleşti,hamilesiniz…Aradan birkaç ay geçti ve bir diğer heyecan sizi sardı.Bebeğimin cinsiyeti ne olacak?? Her bekleme süresi gibi bu süreçte doldu ve bebeğiniz kız. İsim koymak anne babaların en çok zorlandığı süreçlerden biridir.Çünkü ismiyle müsemma olmasını arzuladığımız bebeğimize hem anlamlı,hem de söyleyiş bakımından güzel bir isim koymak her ebeveynin görevidir.

Biz sizin için bir araştırma yapıp 2017 ye veda ettiğimiz şu günlerde 2018 de en çok revaçta olacak, farklı ve modern isimler araştırdık.Anlamlarıyla birlikte bu isimleri sizler için listeledik.Keyifli okumalar

Alisa:Asil soydan gelen,güzel anlamındadır.İbranice kökenli olduğu bilinen bu isim.Dünyada birçok ülkede de kullanılmaktadır.Alisa ismi kuranda geçmemektedir.

Aden:Aden körezi,Cennet bahçesi,salgı yapan organ,bez,Yemen’in bir liman şehri.Aden isminin birden çok anlamı vardır.Arapça kökenli olan bu isim Kuranda geçmektedir.Ülkemizde nadir görülen bir isimdir.

Berra:Doğru sözlü,hayır işleyen kimse,bereketli olan,temize çıkarılmış.Berra ismi arapça kökenli bir isimdir.Kuranda geçmektedir.Ve Üniseks bir isimdir.

Ilgın:Akdeniz bölgesinde yetişen bir ağaç,hafif esen rüzgar,kavurucu sıcak,Serap,Hayal,İnce anlamları taşır.Ilgın ismi Türkçe kökenli bir isim olup Kuranda geçmemektedir.Ayrıca üniseks bir isimdir.

Lida:Hanımefendi anlamını taşır,Farsça kökenli bir isim olup ülkemizde nadir görülen isimlerdendir.Lida ismi kuranda geçmemektedir.

Melina:Bal anlamındadır.Bu ismin kökeni Yunanca olup kuranda geçmemektedir.Melina ismi de ülkemizde nadir kullanılan isimlerdendir.

Alya:Şeref,sema,dağ tepesi,yüksek yer anlamlarını taşır.Arapça kökenli bir isim olup son yıllarda yavaş yavaş ülkemizde duyulmaya başlamıştır.

Derin:Kendi türünde çok gelişmiş en ileri düzeyde olan anlamındadır.Türkçe kökenli bir isim olup ülkemizde son yıllarda duyulan bir isimdir.Üniseks bir isimdir ve kuranda geçmemektedir.

Belin:Korku,ürkü,şaşkınlık,hayret anlamlarında bir isimdir.Kuranda geçmemektedir.Belur ismi Türkçe kökenli bir isim olup ülkemizde nadir görülen isimlerdendir.

Ayliz:Cennette bir bahçe,ay parıltısı anlamları taşır.Ayliz ismi arapça kökenli bir isim olup ülkemizde nadir kullanılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here