Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?

0
27

İçerik

Makyajın Günlük Hayattaki Yeri

Günümüzde özellikle kadınlar arasında makyaj yapmak oldukça yaygınlaşmış bulunmaktadır. Güzellik algısı değişmiş ve doğallık etkisini yitirmeye başlamıştır.

Kadınlar için sadece günümüzde değil tarihin her döneminde güzel bir görünüm elde etmek önemli olmuştur. Bu görünüme kavuşmak için de çeşitli makyaj teknikleri kullanılmaktadır.

Makyaj Gereçleri

Profesyonel olunmasa da son yıllarda yaygınlaşan makyaj araç ve gereçlerini kullanarak muntazam görünüm elde edebilecek makyajı yapmak mümkündür. Makyaj süngerleri de bu araçlardan biridir.

makyaj min - Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?

Makyaj Süngeri Kullanımı 

Makyajda ilk adım cilt bakımı ve cilt makyajı olarak benimsenmektedir. Cilt için gerekli nemlendirme işlemleri yapıldıktan sonra cilt makyajında kullanılacak fondöten ve pudra gibi malzemelerin uygulanmasına geçilmektedir.

Makyaj süngerleri özellikle fondöten ve pudra uygulamasında oldukça işlevsel kullanılmaktadır. Makyaj süngerini kullanmadan önce su ile ıslatıp yumuşak bir hal alması sağlanmalı sonrasında da tampon hareketlerle kullanılan makyaj ürünü cilt üzerine eşit bir halinde yayılmalıdır. Makyaj süngerinin amacı makyaj ürününün cilde eşit oranda yayılmasını sağlamaktır.

Makyaj süngerinin bir diğer kullanım alanı da yüz maskelerinin çıkarılmasıdır. Maskeleri ciltten temizlerken cildi tahriş etmemek için ıslatılmış yumuşak bir makyaj süngeri kullanmak faydalı olmaktadır.

Makyaj süngerleri şekillerine göre üçgen ya da yuvarlak olabilmektedir. Bu şekilleri yüzdeki bölgelerin şekillerine uyum sağlayacak şekilde kullanmak sünger kullanımını kolaylaştıracaktır. Örneğin üçgen uçlu süngerin gözaltına yapılacak uygulamada kullanılması işlemin kolaylaşmasını sağlamaktadır.

Makyaj süngeri alırken içeriğindeki maddeleri kontrol etmek gerekmektedir. Lateks içeren makyaj süngerleri cilde zarar verebileceğinden daha az tercih edilmektedir. Doğal lifler kullanılarak üretilen makyaj süngerlerini tercih etmek gerekmektedir.

Makyaj süngerleri, kullanım sonrası yıkanmalı ve kurutulmalıdır. Temizlemeden muhafaza edilmesi sağlık açısından le yaratmaktadır. Cilt sağlığı açısından makyaj araç ve gereçlerinin temizliğine önem verilmesi gerekmektedir.

Bonus: Makyaj süngeri kullanım videosu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here