En iyi Dizi izleme platformu Netflix nedir

0
25
En iyi Dizi izleme platformu Netflix nedir

Netflix reklamsız , takılmadan dizi film izleme platformudur. En önemlisi insanların emeğinin hakkına girmeden , saçma sapan reklamlarla uğraşmayacaksınız .Netflix platformunda onbinlerce dizi ve film mevcuttur.Öyle ki dünya da sadece 3 ülkede netflix yoktur.Hatta bu platform kendi dizi ve filmlerini çekmektedir. Dizileri de çok kaliteli imbd puanı 7 den aşağı çok az vardır.

İlk başta dvd kiralama şirketi olarak başlayan daha sonra bu sektörün bitmesiyle internet üzerinden yayına geçen netflix bugün dünyanın Neredeyse her yerinde mevcut. Olmayan ülkeler Çin , Kuzey Kore,Suriye ve Kırım ‘da  bulunmamaktadır.

Netflix kullanması da çok basit ve işlevseldir.Bir dizi izlemeye başladınız daha sonra işiniz çıktı kapattınız .Daha sonra tekrar açtığınızda kaldınız yerden devam edebilirsiniz.Ayrıca çocuklarda düşünülmüş ve yüzlerce içinde çizgi film de vardır.

Netflix nerelerde çalışır ?

Netflix Smart tv lerde , playstation 3 /4 , apple tv ,telefonlarda ve bilgisayarlarda çalışmaktadır. Netflix Samsung, Toshiba , Sony , Samsung, Sharp, Philips , Lg ve panasonic gibi smart tv lerde çalışmaktadır.

 

Netfilix ücret

Netflix ücretleride uygun.İlk ay ücretsiz olarak istediğiniz kadar dizi ve filmi izliyorsunuz eğer beğenmediyseniz iptal edip hiç bir ücret ödemiyorsunuz.Eğer karar verdiyseniz ay lık üyelik ücretini ödeyip devam ediyorsunuz.

3 temel plan var. Temel, Standart, Özel olmak üç plandan birini seçiyorsunuz.

Netflix temel plan :Aynı anda sadece 1 filmi yada diziyi izleyebiliyorsunuz .Yayın kalitesi HD den biraz daha düşük SD (720p) görüntü kalitesinde izliyorsunuz.

Netflix temel plan  fiyatı: Aylık ücret 15.99 tl

Netflix standart plan : Aynı 2 tane yayını izliyebiliyorsunuz. Görüntü kalitesi HD olarak film ve dizileri izliyorsunuz.En iyisi bir arkadaşı daha ortak ederek yarıya yarıya fiyatı bölüşebilirsiniz 🙂

Netflix Standart plan  fiyatı: Aylık ücret 27.99 tl

Netfilix Özel Plan : En yüksek pakettir .Aynı anda 4 tane yayını izliyebiliyorsunuz.Yani 3 arkadaş bulup fiyatı 10 tl nin aşağısına çekebilirsiniz 🙂 Görüntü kaliteside UHD 4K YAYINDIR. Yani HD görüntünye göre nerdeyse 3 kat daha kalitelidir.

Netflix Özel plan  fiyatı: Aylık ücret 39.99 tl

Özel planı seçerken internet hızınızın 25 Mbps den aşağıda olmaması gerekiyor.Gerçi gene film ve dizileri izlerseniz ama internet hızının yettiği kadar görüntü kalitesini izlersiniz.

Netflix Türkçe desteği varmı ?

Netflix in arayüzü türkçedir. Ayrıca film ve dizilerde Türkçe dublaj ,orjinal dil ,Türkçe altyazı seçenekleride mevcuttur.Ayrıca bir çok dil altyazıda seçenekleride mevcuttur.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here