Ombre modelleri

0
13

İşte size ombre ile ilgili tüm bilinmeyenler!

Son zamanların en trendi ombre saçları görmeye çok fazla alıştık.Artık ombre nedir diye sorsak bilmeyen çıkmaz herhalde.2018’e girdiğimiz şu ilk aylarda da ombrenin ne kadar trend olduğu belli oldu.Bu sene de bol bol ombreli saç göreceğiz.Fakat ombre son aylarda biraz daha değişime uğradı. Saçlarımıza yapılan teknik bakımından ve renklerin farklılıklarını düşünürsek ombreye farklı bir bakış açısı duyacaksınız.Bu yazımı dikkatle okumanızı öneririm.

999452 620x410 - Ombre modelleri

Yeni ombre tekniği: Eriyen ombre

Evet ombrenin de bir tekniği var elbette.Eriyen ombre olarak türkçemize geçen teknik,Ombreli saçın koyu renkten açık renge doğru gidiyor ve bu geçiş erime yöntemiyle yapıldığı için doğal bir görünüm sağlıyor.

Eriyen ombre’de renkler arasındaki değişim son derece yumuşak bir şekilde olduğundan saçın görünümü de natürel oluyor.

Tercihe göre istediğiniz renkte eriyen ombre uygulaması yapılabiliyor.Benim seçimim özellikle küllü tonlar.

Aynı zamanda sarının bazı sıcak tonları da çok çok havalı görünüyor.

Farklı ombre tekniği: Ters ombre

Biraz alıştığımızdan farklı olan bir ombre görüntüsüne sahip olmak istiyorsanız ters ombre size göre.Bildiğimiz klasik ombre de saç koyu renkten açık renge doğru ilerlerken ters ombrede açık renklerden koyu renklere bir geçiş söz konusudur.Orjinal bir görünüme sahip olmak isteyenler için farklı bir uygulama olabilir.

“Fire” ombre

Fire ombre tam anlamıyla ‘’yanıyor buralar’’ dediğimiz bir görünüm.Kızıl bir renkten turunculara,açık sarılara geçiş yapılan bu renk oldukça hoş ve çekici.

Fire ombre yaptırmayı düşünen bayanlara ufak bir dipnot;uzun saçlı ve saç kesimi kat kat olanların tercih etmesş gereken bir ombre çeşidi.

gumus renk uzun ombre sac modeli - Ombre modelleriKüllü gri ombre

İşte size gayet farklı bir ombre daha.En havalı ombre desek yanılmayız herhalde.Bir zamanlar pek meşhur olan gri ombre şimdilerde boyut değiştirip füme renginden küllü grilere dönmeye başladı.

Küllü ombre’yi düz saçlara sahip bayanlar denerlerse renk çok daha belirgin olacaktır

Rose gold ombre

Birçok takı ve aksesuarlarda kullandığımız rose gold rengi son zamanlarda saçlarda da ombre olarak kullanılıyor ki hiç fena bir fikir değil.

Rose gold ombrenizi ten renginize göre sarı veya pembe ağırlıklı olarak ayarlayabilirsiniz.Beyaz tenlilerin sarı,buğday tenlilerinse pembe tonlarınına ağırlık verdiği bir görünüm oldukça havalı olacaktır.İşte size farklı ombre önerileri….

original - Ombre modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here