Oturma Odası dekorasyonları

0
13
Oturma Odası dekorasyonları

Oturma Odası dekorasyonları

Oturma odanızı yeniden mi dizayn etmek istiyorsunuz? Evleniyorsunuz ve eşinizle keyifli vakit geçireceğiniz bir oturma odası mı dekore edeceksiniz? O zaman bu yazımızı dikkatle okuyun. Size fikir verebilecek yüzlerce model ve tarzda oturma odası yazabilirim fakat bugün en favori tercihlerimden bahsedeceğim.

Oturma odası tasarlarken ön planda olması gereken noktalar var. Evdeysek günün büyük bölümünü bu odada geçireceğimizden; ferah, iç açıcı ve kullanımı kolay mobilyalar tercih etmeliyiz. Oturma odasında güzellik ve şıklığın yanı sıra çok fazla vakit geçirdiğimizden kolay temizlenebilen parçalardan oluşmasına dikkat etmeliyiz. Oturma odasını evimizin en çok ışık alan kısmında kurmalıyız. Arkadaşlarımızla ve sevdiklerimizle keyifli vakit geçirebilmek için tıka basa eşya ve aksesuar doldurmaktan sakınmalı daha fresh bir görüntü vermesini sağlamalıyız. Oturma odasında kullanacağımız renkler genellikle açık renkler olmalı,tek renk bir koltuk takımı kullandıysak renkli yastıklar,minderler ve aksesuarlarla odaya farklı bir şıklık ve tarz katabiliriz.

Günün büyük bölümünü geçireceğimiz bu odalardaki mobilyaların sağlam olmasına özen göstermeli, kırılacak aksesuarları oturma odasında tercih etmemeliyiz. Çocuklu bir misafir yada kendi çocuğumuzun bu odada vakit geçireceğini de oda tasarlarken gözönünde bulundurmalıyız. Hardal,turkuaz, pembe, mavinin her tonunu koltuk renklerinizde kullanabilirsiniz.Pencere altlarına yada kenarlarına yaptıracağınız kitaplıkla yerden tasarruf edebilir aile fotoğraflarınızın bulunduğu eğlenceli çerçevelerle oturma odanıza renk katabilirsiniz.Oturma odaları genelde salon kadar büyük değildir ve evin ufak odalarından birine kurulur.Bu yüzden daha ufak hacimli eşyalar kullanmalı alanınızı çok daraltmamalısınız.

Size oturma odanız için dekorasyon fikirleri verecek fotoğraflara bakmadan geçmeyin.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here