Sıvı Diyeti İle Kaç Kilo Verilir ?

0
15
sıvı diyeti

Kadınların ortak sorunu olan kilo problemi gün geçtikçe  hayatı zorlaştırmaktadır. Zayıflama ilaçları, tekrarlanan zor diyetler ve zorlu egzersizler birçok kadını hüsrana uğratırken sosyal  medyada hızla büyüyen şok diyetlerin önemi giderek artmaktadır.

Gittikçe globalleşen sosyal dünyada her dert ve sıkıntıda olduğu gibi diyet içinde ilk başvurulan yer internet ve sosyal ağlardır. Uzun yıllar boyunca alınan kilolar çok kısa sürede verilmek istendiği için de en çok ilgi çeken diyetler şok diyetler olmaktadır. Fakat uzmanlara göre şok diyetlerin sonucunun ölüme kadar götürebileceği gerçeğine birçok kimse inanmak istemez.

Şok Diyetlerin Faydaları

Kilo verebilmek için kişinin vücudunun bir direnç gösterme eğilimine girmesi şarttır. Bu direnç ise en çok kişi açlıktan dayanamayacak psikolojiye girdiğinde ortaya çıkar. Bu diyetler sayesinde kişi bu direnç gösterme eğilimine girmiş olur. Yani şok diyetlerin olumsuz etkisi aslında hızla kilo verdiren bir etki de yaratır.

Şok Diyetlerin Zararları

Şok diyetlerin en büyük zararı bırakıldığı anda verilen kiloların vücuda çok kısa bir sürede geri alınmasıdır. Bu sebeple diyet bırakıldığı zaman birden normal düzene dönmek yerine yavaş yavaş ve belli aralıklarla düzen değiştirmek çok önemlidir.

Sıvı diyeti için örnek liste

Sabah:

-1 su bardağı taze sıkılmış portakal suyu
-1 su bardağı taze sıkılmış limon suyu
-1 ceviz veya 5 fındık içi

Öğlen:

-Sınırsız çorba  veya sınırsız tuzlu ayran

Akşam:

-Yarım kase lor peynir içine yeşillik yanında soda veya vişne suyu

Uzmanlar işte böyle örnek bir diyet listesine ek günlük hafif egzersizler ile 1 ayda 20 kilo verilebileceğini belirtmektedir. Sıvı diyeti çok ağır bir diyet olmasına karşın dikkatle uygulandığında sonucu muhteşemdir. Böyle bir diyete başlamadan önce doktorunuza danışmalı ve kontrolü altında diyet uygulanmalıdır.

Ayrıca Zayıflamak istiyorum ama diyet yapamıyorum diyorsanız telefonuza lifesum programını indirin ve bununla ilgili yazılmış konuya göz atmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here