Topuz Modelleri

0
8
topuz modelleri
topuz modelleri

Yaz kış davet,yaz kış düğün.ne giyeceğinizi hallettiniz…peki ya saçlarınız…nasıl bir saç stilini seçeceksiniz? elbisenize uyacak mı? hangi topuzlar hangi elbiselere uyar? işte size ilham verecek, yeni bir bakış açısı getirecek öneriler hazırladım.okumadan kuaföre gitmek yok.

Topuz modelleri sizinde bildiğiniz gibi son yıllarda yarım topuzlar,dağınık topuzlar,örgülü topuz modelleri çok revaçta.özel bir davet,düğün yada mezuniyette hemen ilk akla gelen modeller bunlar.tabi klasik topuz modellerinin de hakkını yemeyelim,bu modellerden de kesinlikle vazgeçemiyoruz. Peki hangi modele,kimler uygulamalı. Saçınızın rengine ve duruşuna göre topuz seçerken de dikkat etmeniz gereken püf noktaları var. Dağınık yapılan topuz modelleri ile başlayalım. Herzaman popüler olan bu saç modelini sarı,açık sarı,platin,beyaz ve gri renkteki saçlara rahatlıkla uygulayabilirsiniz.Bu renk saçlara dağınık topuz modeli çok yakışacaktır.Eğer saçlarınız ince telli ve fazla gür değilse de bu model saçlarınızın gür ve hacimli bir görüntü vermesini sağlayacaktır.Dağınık topuz modelinizin daha doğal durmasını istiyorsanız saçlarınızın önünden alnınıza düşen ince tutamlat bırakabilirsiniz. Dağınık topuzunuzu yaptırmadan veya kendiniz yapacaksanız yapmadan önce saçlarınızı muntazam bir şekilde taramayı unutmayın.Bu,topuzunuzun çok hoş görünmesini sağlayacaktır.Ayrıca saç bakım yağı kullanarak saçlarınızın topuzun içinde bile son derece sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Örgülü topuz modelleri ne gelince öncelikle şunu söylemeliyim,bu topuz modelleri sadece özel geceler için değil günlükte kullanmak için son derece uygundur.Bir jean pantolon,romantik bir gömlek ve blazer ceket giyip üzerine de saçlarınızı örgülü topuz yapabilirsiniz.Hem çok asil,hem çok cool hem de çok şık görüneceksiniz bu topuz modeliyle.Bir doğum günü partisinde çiçek desenli elbisenizin üzerine ya da gece özel bir davette helen tarzı elbisenizle bu örgülü topuzları kullanabilir ve dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz.

Düzgün taranmış saçlarınıza acil bir model yapıp çıkmanız gerekiyorsa bir klasik olan ensede topuz modeli çok ideal.Hem hızlı hem hayat kurtarır.Eğer bir de saçlarınızın ön kısmından kalın iki parça saç bırakıp dalgalandırırsanız tam anlamıyla kraliçe gibi görüneceksiniz.Bu saç modeli birçok kadın tarafından hem iş hayatında hem de özel günlerde rahatlıkla kullanılır.Tuvaletinizin üzerine kullanabileceğiniz gibi.Ofis şıklığınızı da ensede topuz modeliyle tamamlayabilirsiniz.

Bir de balerin topuzu dediğimiz topuz modeli vardır ki özellikle günlük şıklığınıza farklılık katar. Oversize, her parçasından rahatlık akan kıyafetinizin üzerine sımsıkı balerin topuzu cool bir görüntü vermenizi sağlayacak.Yaz akşamları giyeceğiniz uçuş uçuş elbiselerinizle de uyum sağlayacak balerin topuzunu küçük bir yüz yapısına sahip kadınların kullanması gerektiği de ufak bir not olarak burada kalsın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here