Vücut Tipleri

0
12
Vücut Tipleri

Vücut Tipleri

Biz kadınlar için vücudumuz,onun şekli şemali, neyin yakışıp yakışmayacağı vb.dünyanın en önemli konusudur.Buna rağmen pekçok kadın vücudunu tanımaz yada vücut yapısı hakkında yeterili bilgiye sahip değildir.Oysaki nasıl her kadın özelse,vücut tipi de her kadına özelkdir.

Bu yazımızda sizin için vücut tiplerini araştırdık.

Armut vücut tipi

Ülkemizde ve Akdeniz ülkelerinde en sık rastladığımız tip,armut vücut tipidir.Bel,göbek ve basenler kiloludur.Üst vücut dardır.Armut vücut tipine sahip kadınlar fit ve daha güzel görünmek için çok sık spor yapmalı ve yağlı yiyeceklerden kaçınmalılardır. Armut vücut tipine sahip kadınlar üst vücut bölgesinden kilo almaktan kaçınmalıdırlar.

Sütun vücut tipi

Sıklıkla erkeklerden’’sütun gibi kadın’’cümlesini duyarız.İşte sütun vücut tipine sahip kadınlar; dikdörtgen bir üst vücuda,uzun bacaklara,uzun bir boyuna sahiptirler.Kilo konusunda korkmalarına hiç gerek yoktur.Bu vücut tipine sahip olan kadınların kiloları için korkmalarına gerek yoktur.Dikkatli beslenerek çok fit ve güzel görünebilirler.

Elma vücut tipi

Yine ülkemizde çok sık gördüğümüz bir tiptir elma vücut tip kadınlar.Geniş bir karın, iri büyük göğüsler ve karının genişliğine eş basenler… Elma vücut tipne sahip kadınlar yeme içmelerine çok dikkat etmek zorundadır.Genellikle karın bölgelerinden kilo alırlar.Elma vücut tipine sahip kadınlarda kilo almak çok kolaydır ve vücut erken sarkabilir.

Kum saati vücut tipi

Kum saati vücut tip erkeklerin en beğendiği ikinci vücut tipidir.Kalçalar ve göğüsler dolgun, bel incedir. Kum saati vücut tipine sahip kadınların beslenmelerine dikkat etmesi gerekir.Kilo aldıklarında basenlerin daha da genişlememesi için yürüyüş yapmak kum saati vücut tipine sahip kadınlar için çok önemli bir egzersizdir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here