Diyet yapmadan kilo vermek

1
60

İçerik

Lifesum kilo verme programı

Evet bayanlar bu yazımızda muhteşem bir programı tanıtıcam. Zayıflamak istiyorum ama diyet yapamıyorum diyorsanız bu program size göre. Lifesum programını kullanmaya başlayanlar emin olun bırakamıyor.Çünkü en sağlıklı bir biçimde hemde hiç bir diyet listesi olmadan kilo vermemizi sağlıyor.Kendim denedim ve tavsiye ettiğim arkadaşların kullanmaya başladıktan sonra müthiş geri dönüşler aldım.

Lifesum programı kullananlar

İlk başta kendimden bahsedeceğim. Zayıflamak istiyorum ama diyet yapamıyordum. Lifesum programı ilk başta yabancı bir blogdan duymuştum.Hemen telefona indirdim.Çünkü diyet listesine hiç bir zaman bağlı kalamıyordum.Program hiç bir diyet listesi de önermiyor.Yaşınızı kilonuzu boyunuzu ve kaç kilo olmak istediğinizi yazıyorsunuz program size günlük ne kadar yemek yiceğiniz kaloriyi size söylüyor ve günlük olarak ne yediğinizi programa yazıyorsunuz.Bu kadar basit.20 haftada 12 kilo verdim bu programı kullanarak .Programı kullanırken en önemli şey sabır ve ne yerseniz hemen programa eklemeniz lazım.Zaten aşağıda programın kullanılışını anlatacağım.Bir diğer arkadaşım 10 hafta 10 kilo verdi ama tabi her hafta yürüyüş yaparak .Ben kendim pek yürüyüş yapmadığımda benim biraz kilo vermem uzadı 🙂

Lifesum kilo verme programı nasıl kullanılır

Programın basitçe mantığı yaş, boy, kilo ve olmak istediğiniz kiloyu yazdığınızda size günlük ne kadar kalori alacağınızı yani ne kadar yemek yiyeceğinizi hesaplıyor.

Bu programda diyet listesi yok istediğiniz herşeyi yiyebilirsiniz tabi programın size çıkardığı kaloriyi geçmemek kaydıyla.Günlük olarak sabah, öğle, akşam ve aralarda ne yerseniz herşeyi programa eklemelisiniz.Biraz sabır işi ama kesinlikle istediğiniz kiloya ulaşacaksınız.

IMG 0660 - Diyet yapmadan kilo vermek

Lifesum programını nasıl yükleyeceğiz

ilk başta programı app store den yada android kullanıcıları google playstore den programı indiriyoruz.Apple store den ben indirdim dolayısıyla onu anlatacağım ama tabi android te programın kullanışı aynıdır.

Program arama kısmına lifesum yazmanız yeterlidir.İndir tuşuna basıp programı açın.

 

IMG 0661 - Diyet yapmadan kilo vermekIMG 0662 - Diyet yapmadan kilo vermekIMG 0663 - Diyet yapmadan kilo vermek

 

 

 

 

 

 

 

Program açıldığında karşınıza ilk resim çıkacaktır.Buradan Lose weight (kilo verme) kısmını seçiyoruz.

Daha sonra açılan kısımda (İkinci resimde) famale (bayan) kısmını seçiyoruz.

Sonra diğer kısım açılacak buradan kendi bilgilerimizi gireceğiz.

  1. your age = yaşınızı
  2. your height = boyunuzu
  3. your weight = kilonuzu
  4. Goal weight = olmak istediğiniz kiloyu giriş yapıyorsunuz.

IMG 0664 - Diyet yapmadan kilo vermek

IMG 0665 - Diyet yapmadan kilo vermek

Bilgileri giriş yaptıktan sonra 2 .resim açılıyor 1291 yazan kısım istediğimiz kiloya ulaşmak için günlük ne kadar yememizi gösteren kalori cinsinden hesaptır.

Dediğim gibi hiç bir diyet listesi yapmıyoruz sadece yediğimiz şeyleri programa ekliyoruz bu rakamı geçmemeye çalışıyoruz.

 

 

IMG 0666 - Diyet yapmadan kilo vermekIMG 0672 - Diyet yapmadan kilo vermek1 .resimde Programın aşağısında

  • add breakfast (kahvaltı)
  • add lunch       (öğle yemeği)
  • add dinner     (akşam yemeği)

gibi kısımlar var .En önemli bu kısımlar hangi öğünde ne yersek yiyelim ilgili kutucuğu tıklıyoruz.

Mesala sabah kahvaltısını tıkladım  arama bölümüne ekmek yazdım hemen ekmek  ile ilgili kalori ler çıkıyor.Bunlardan bir tanesi seçiyoruz hangi ekmek ve ne kadar yediysek.

IMG 0673 1 - Diyet yapmadan kilo vermekIMG 0674 - Diyet yapmadan kilo vermekKendim sabah kahvaltısında ne yediysem yazdım 1 . resimde görebilirsiniz.

2. resimde sabah kahvatısındaki yediğimiz şeyleri yazdıktan sonra günlük kalori miktarından düşüyor .

Yani günlük 963 kalorimiz kaldı.

 

 

IMG 0675 - Diyet yapmadan kilo vermekIMG 0676 - Diyet yapmadan kilo vermekDaha sonra sırasıyla öğle yemeğinde yediklerimi yazıyorum.

 

2 dilim ekmek ,ızgara tavuk göğsü,yayla çorbası. Bunların girişini yaptıktan sonra kalan kalori 601 .Akşam yemeğinde 601 kaloriyi geçmemem lazım.

IMG 0680 - Diyet yapmadan kilo vermek

Kısaca geçiyorum akşam yediklerimi de girdim .Sütlaç bile yedim ve halen 338 kalorim var .

Aslında program bu kadar basit sadece yediğimiz şeyleri ne kadar kalorisi olduğunu bunları nasıl ayarlamamız gerektiği hakkın müthiş bir bilgi sahibide oluyoruz.

İki dilim baklava yemek yerine 

2 dilim ekmek ,ızgara tavuk göğsü,yayla çorbası yiyebilirsiniz tamamen size bağlı.Günlük size verilen kaloriyi açmayı istediğiniz herşeyi yiyerek 20 haftada 10 kilo çok rahat verebilirsiniz .Tabi bu süreyi hızlandırmak sizin elinizde .Hergün 200 300 kalori bırakırsanız yandaki resimdeki gibi birde her hafta 5 km lik bir yürüş yaptığınızda  6 – 7 hafta daha erken istediğiniz kaloriye ulaşabilirsiniz.

Bir de programda yer alan güzel bir özellik daha var. Marketten aldığınız ürünlerin barcode numarasını  programdan okutup ne kadar kalori olduğu bir porsiyonun karşınıza çıkar.

IMG 0669 - Diyet yapmadan kilo vermekIMG 0670 - Diyet yapmadan kilo vermek

IMG 0671 - Diyet yapmadan kilo vermek

 

 

 

 

 

 

 

 

Scan borcode kısmında aldığınız ürünün barkod numarasını okutun ve kadar kalori olduğunu göreceksiniz.Karışık meyveli kellogs aldım ve okuttum sütle beraber bir porsiyonun 160 kalori gibi bir rakam olduğunu görünce vazgeçtim .

 

Evet arkadaşlar hemen programı yükleyip başlıyalım. Kesinlikle bana çok duacı olacaksınız . Her şeyi yiyerek diyet yapmak gerçekten müthiş bir şey.Bu programı yükleyip uygulayan biri olarak söylüyorum bir daha diyet listesine dahi bakmıyacaksınız kesinle çok rahat bir şekilde aç kalmadan kilo vereceksiniz.

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here